3.03 Skandal! Skandal! Sadowska ma URODZINY!

Kim jest owa tajemnicza dr Zofia Sadowska (1887-1960), prymuska, feministka i automobilistka? Jakie tajemnice skrywa pod garniturem?!
Czy "wyzyskiwała przewrotną miłość do kobiet dla celów osobistych"? Czy naprawdę uwodziła pacjentki, rozbijała małżeństwa i organizowała lesbijsko-sadystyczne orgie w swym domu schadzek w Warszawie? Czy miała romans z Ordonówną?
Zanurz się w podziemne klimaty przedwojnia, poznaj prawdę o "starogreckim skandalu" z lat 20. i świętuj 125. urodziny Zofii Sadowskiej!

18.00 historia na żywo - o Sadowskiej pogadanka z obrazkami - zaprasza Agnieszka Weseli/Furja (Sprawy Sadowskiej)

20.00 seksowny cwiszenruf: dzieje wibratora opowiadają Pussy Project

21.00 szalony dansing w stylu lat 20. i 30.
Retro crosdressing! Dziewczyno, przyjdź jako Rudolf Valentino! Mężczyzno, bądź raz Messalką... lub Messaliną! Przebierz się za płeć przeciwną i przenieś w przeszłość.
(A jeśli akurat nie masz ochoty na genderbending, to po prostu przebierz się stylowo, ponieważ dla przebranych niespodzianki!)

od 21.30 rewia, szoł, szał i variete:
* DK Tivv (Da Boyz) i DK Dieter van Tease (Drag Kids) - nowości!
* Betty Q - premierowe wykonanie nowego numeru! Jej "Ewa" zgrzeszy, a potem cofnie czas! Czar kobiecości, niedopowiedzenia i burleski...
*po raz pierwszy na scenie: Dragking i Pin-Up Girl w jednym numerze!
Duo Milonguita czyli Kitoushka Mrauer & Bianka Morska (Izabela Filipiak & Lilly-Marie Lamar) - Tango de Amor oraz Pandora of the Opera Hot Vintage Lesbian Strip... Gorący Lesbijski Striptease w Stylu Epoki
Barbie Girls: nieznane bajki na dobranoc... erotyka i poetyka!

a w taneczny trans poprowadzą Was:
* Panny Bewlayanki
Ech! Uch! Och! Ach!

* DJ Fairyboy
retro-electro/pussy disco - muzyczna podróż po wadżajna ma[j]tkach muzyki - od Marlene Dietrich do Peaches i Amandy Lepore - fairyboy.eu

* Benita
niebieska rozwiazla wyuzdana puszczalska charytatywna
to ja! przyjdźcie posluchać, jak gram, a moze Wam dam

a z atrakcji jeszcze:
* suweniry
* sesje foto
* stoisko z gadżetami erotycznymi

UWAGA! będzie możliwość nabycia gadżetów manifowych i tym samym wsparcia warszawskiej manify! znaczki, magnesy, torby, koszulki - wszystko piękne i dla sprawy!

+ z ostatniej chwili: Agnieszka Dellfina Dellert, "Perfect Lover" - instalacja

wjazd 10/15 pln - benefit na dalsze działania

Impreza odbywa się w ramach wokółmanifowego festiwalu Rewolucje Kobiet.
Zapraszają Agnieszka Weseli/Furja (Sprawy Sadowskiej/inne_istorie) i UFA.

Klubojadalnia Eufemia,
Krakowskie Przedmieście 5, wejście od strony Traugutta
(na zapleczu ASP)

www.sprawysadowskiej.pl
www.u-f-a.pl
www.rewolucjekobiet.blogspot.com 

http://www.facebook.com/events/162456247204143

matronat: www.feminoteka.pl, www.morelove.eu, "Trzy Kolory" - www.sabatnik.pl, www.seksualnosc-kobiet.pl, transfuzja.orgwww.queercafe.pl, ohlala.pl, kobiety-kobietom.com,  www.mowianamiescie.pl

 

303skandalskandalplakat

 

Betty Q
Performerka burleski i prekursorka tego stylu w Polsce. W Szkole Tańca Oh Lala pomaga Warszawiankom odkrywać pokłady kobiecości na zajęciach z burleski właśnie.

DK Tivv
Na scenie od 2006, współtworząc zespół Da Boyz. Najczęściej kojarzony z postacią policjanta do numeru "Outside" George'a Michaela lub z tzw. „Zdzisławem” z małą gitarką. Lubi wchodzić w rolę geja, romantycznego kochanka, rapera. Nie unika ról damskich – świetnie czuje się w lateksie i blond peruce. Przez 1,5 roku w swym kobiecym wcieleniu występowała z lesbijskim kabaretem Barbie Girls. Wykładowca podczas dwóch edycji Queer Studies organizowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii. Oprócz występów prowadzi też warsztaty, najczęściej w ramach festiwali LGBT.

DK Dieter Van Tease
Drag King, performer/rka, artyst(k)a sceniczny/a. Na scenie zazwyczaj z grupą Da Boyz i Elizque Tranglesias jako 'Da Boyz and the Drag Kids'. Występuje od czerwca 2011, ale już ma na swoim koncie wiele występów, m.in. w Szwajcarii w Bernie razem z Bridge Markland - niemiecką performerką i aktorką. Wizerunek: wulgarny, pewny siebie, "szowinistyczna świnia". Styl postaci: od Sidneya Polaka po postać a'la Jezus (zwaną Jeżusiem Chustusiem). Znak rozpoznawczy: czerwona bluza Adidas. Słynie z tego, że najdłużej przygotowuje się do występu. Dużą wagę przykłada do odpowiedniego koloru zarostu (rudo- brązowy) i dodatków.

Duo Milonguita czyli Kitoushka Mrauer & Bianka Morska
(Izabela Filipiak & Lilly-Marie Lamar)

Baronessa Kitoushka Mrauer
Arystokratka z wyższym wykształceniem (klasa 1903, uniwersytet w Zurichu), Nie musi pracować, ale lubi, bo dzięki temu ma większe wzięcie wśród kobiet. Z Sadowską łączą ją zainteresowania zawodowe. Austryjaczka mieszkająca w Berlinie. Bywalczyni kabaretów.

Bianka Morska
Artystka kabaretowa i deklamatorka, karierę artystyczną w Warszawie zaczęła od występów w teatrzykach ogródkowych, jej gwiazda zabłysła dwa lata temu, gdy wystąpiła w głównych rolach w Teatro Del Pandora na Mokotowie, gdzie przedstawienia uznawane przez krytyków za ekscentryczne stanowią w rzeczy samej najczęściej połączenie cyrku z wodewilem.

Barbie Girls
Pierwszy w Polsce kabaret queerowy, założony przez Małgorzatę Rawińską i Ewę Tomaszewicz. Współtworzyły go również Agnieszka Weseli/Furja i Nula (czyli DK Tivv w damskim wcieleniu). Kabaret działał w latach 2007-2010. Podczas imprezy członkinie kabaretu przedstawią erotyczne pastisze przed- i przedprzedwojennych wierszyków dla dzieci - autorstwa Furji.

Pussy Project
Zajmują się edukacją i rozwojem seksualności kobiet. Mocno wierząc w wolność, seks i radość z seksu, dziewczyny sprzedają wibratory, sieją ferment i zgorszenie, bawią, uczą i rozpinają spiętych. Prowadzą strony pss-project.pl i sexshop-dlakobiet.pl.

 

 

fejsbuk